Депутати знімають перешкоди для виховання особливих дітей (ФОТО+ВІДЕО)

Перший в Олександрівському районі Запоріжжя дитячий садочок «Щасливе дитинство», в якому запрацювала інклюзивна група, приймав сьогодні своїх друзів і помічників. На новорічну виставу, що разом із своїми вихователями підготували 4-річні вихованці садочка, завітали перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков і депутат міської ради Микола Володьков.

Із 22-х вихованців групи «Веселка», яку було відкрито на базі садочка №182 в жовтні минулого року, троє дітлахів мають вади слуху і мовлення. Але завдяки наполегливості батьків, професіоналізму вихователів і спеціалістів та підтримці депутатського корпусу, особливі діти значно прогресують у розвитку і розвиваються поруч із своїми однолітками.    

- Активне запровадження інклюзивної форми навчання вимагає розширення матеріально-технічної бази, створення сенсорних кімнат та іншого спеціального обладнання. Мета наших відвідин і спілкування із педагогічними колективами садків – почути потреби дитячих закладів і спільними зусиллями їх вирішити, - сказав Єгор Семенков, підсумовуючи зустріч із завідувачкою дошкільного навчального закладу комбінованого типу №182 «Щасливе дитинство» Ольгою Мостовою. Ольга Ярославівна розповіла, що в «Щасливому дитинстві» виховується 150 дітей віком від 2-х до 6-ти років. Три із семи груп – спеціальні,  для дітей з порушенням опорно-рухового апарату. Загалом, ясла-садочок відвідують п’ятеро діточок із інвалідністю.

- Інклюзія – це перспектива кожного навчального закладу. І якщо кожен з нас зробить хоч трішки для таких дітей – це дуже важливо, - впевнена Ольга Мостова.

Депутат Запорізької міської ради Микола Володьков, який системно допомагає цьому яслам-садочку №182, запевнив, що підтримка таких дошкільних навчальних закладів – не одноразова акція, а стратегічне завдання:

- В закладі вже є тренажери та спеціальні інструменти для занять. Але тут ще необхідно обладнати спортивну залу, майданчики на подвір’ї. Це дасть змогу розвиватися всім дітям Запоріжжя, - сказав Микола Володьков і подякував весь персонал за витримку і увагу до дітей. 

Взявши до уваги всі побажання батьків і спеціалістів, представники депутатського корпусу запевнили: за рахунок бюджетних коштів і депутатських фондів необхідне обладнання для розвитку інклюзії буде поповнювати матеріально-технічну базу «Щасливого дитинства» та інших дошкільних закладів регіону.

Зі свого боку, дошкільнята продемонстрували свої таланти і вміння налагоджувати контакт із особливими однолітками. Подарунком для гостей «Щасливого дитинства» стала новорічна вистава. На концертному майданчику біля ялинки одним з найяскравіших артистів був хлопчик з вадами слуху. Це не завадило йому танцювати разом із своїми друзями-гномиками і подругами-білочками і навіть зірвати аплодисменти глядачів за чудовий вірш.

Вручивши юним артистам солодкі подарунки, депутати побажали батькам успіхів у вихованні дітей, а малечі – щасливого дитинства!

 

Дата публікації: 
11.01.2018