Депутати облради ініціюють створення обласної програми «Онкологія» і посилюють результативність використання коштів обласного бюджету

Запорізька обласна рада запровадила нову форму роботи із визначення стратегії, створивши комісію з опрацювання концепції соціально-економічного і культурного розвитку Запорізької області на 2018 рік. Ефективність і прозорість роботи комісії забезпечують по два представники від кожної депутатської фракції і групи. Адже більшість із них не задовольняє ані спрямування, ані обсяги освоєння коштів, які щороку виділяються виконавцям з обласного бюджету і не дають відчутного ефекту. Найбільше нарікань у представників депутатського корпусу, які зібрались на  засідання комісії з визначення концепції соціально-економічного та культурного розвитку Запорізької області на 2018 рік, викликають незадовільні результати роботи із освоєння бюджетних коштів на медицину.

Так, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Олена Клімченко зауважила, що більшість коштів, виділених депутатами на реалізацію обласних програм і конкретних проектів, покликаних покращити стан медичного обслуговування населення Запорізької області, так і залишились на рахунках. Тож, депутати, перш за все, з профільної комісії, вимагають збалансувати видатки на медицину, змусивши «працювати» кошти на користь запоріжців.

Так, за пропозицією члена постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Наталії Авраменко, депутати доручили обласній держадміністрації підготувати програму «Онкологія» на 2018 рік, адже кількість онкологічних захворювань на території області вимагає цілеспрямованих заходів і ефективної допомоги запоріжцям із цим діагнозом.

- Ми не маємо права розпорошувати кошти обласного бюджету, маючи реальну потребу у вирішенні конкретних питань. Це стосується і ремонту доріг, і будівництва полігонів, і реконструкції водоводів, і, звісно ж, надання медичної допомоги мешканцям нашої області. Щодо онкологічних захворювань, сьогодні на порядку денному не просто розробка і успішна реалізація програми «Онкологія», а створення сучасного медичного центру із надання відповідних послуг, - зазначив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.

Таку позицію підтримав і депутат обласної ради Олександр Старух. При цьому він наголосив на необхідності розробки і затвердження програми «Туберкульоз», адже темпи розповсюдження цієї хвороби на прифронтовій території Запорізької області вимагають оперативних дій з боку обласної влади.

Крім того, протокольно депутати рекомендували обласній державній адміністрації надати доручення структурним підрозділам обласної державної адміністрації при затверджені кошторисів комунальним установ та закладам обласної ради звернути увагу на правильність розрахунків та обґрунтованість запланованих видатків, враховуючи  цінові пропозиції та кількісні показники щодо придбання продуктів харчування, предметів, матеріалів та обладнання тощо.   

Проводячи нараду із визначення стратегічних напрямків соціально-економічного та культурного розвитку Запорізької області в 2018 році, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков актуалізував доручення голови Запорізької обласної ради Григорія Самардака передбачити можливість створення індустріальних парків на території Запорізької області. За словами одного з ініціаторів оновлення стратегії соціально-економічного та культурного розвитку Запорізької області Василя Хвостака, створення індустріальних парків дасть можливість не тільки покращити інвестиційну складову, забезпечити нові робочі місця і розвиток освіти в регіоні, а й відкриє вікно можливостей для поповнення бюджету області.

- Завдання обласної влади – сформувати умови  для створення індустріальних парків, забезпечити якісну логістику і спростити систему реєстрації підприємств, - зауважив Василь Хвостак.

Як зауважив співавтор стратегії соціально-економічного та культурного розвитку Запорізької області в 2018 році Сергій Знаменський, без додаткових коштів розвиток регіону стане навряд чи можливим. Адже, за попередніми даними, наступного року значно зростуть реверсні дотації, через що обласний бюджет може не дорахуватись десятків мільйонів гривень. І це – без урахування додаткового навантаження в розмірі 246 млн. грн., які обласна рада повинна буде вишукати на утримання професійно-технічних навчальних закладів та коледжів області.   

Отже, загальна позиція депутатів: створити умови для промислового розвитку з метою стабільного поповнення бюджету області і збільшити його видатки  на медицину задля покращення якості медичних послуг населенню. 

Дата публікації: 
13.11.2017