Депутати обласної ради визначилися з новим приміщенням для Обласної судмедекспертизи (Відео)

Чергове засідання провела тимчасова контрольна комісія обласної ради з питань перевірки діяльності комунальної установи «Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи» Запорізької обласної ради та комунальної установи «Запорізьке обласне патологоанатомічне бюро» Запорізької обласної ради.

Під час минулого засідання тимчасова контрольна комісія розглядала можливі варіанти нового розташування обласного бюро судово-медичної експертизи. Це засідання члени комісії провели, оглядаючи ділянку та обговорюючи її передачу на баланс бюро судмедекспертизи.

Члени тимчасової контрольної комісії облради - заступник голови облради Владислав Марченко, депутати обласної ради Володимир Шинкаренко, Василь Хвостак детально ознайомилися з поточним станом приміщення та виокремили основні етапи для розташування в будівлі бюро судмедекспертизи.

Нове для бюро судово-медичної експертизи приміщення розташоване на території Запорізької обласної клінічної психіатричної лікарні. Головний лікар установи Федір Паталах розповів, що в цьому приміщенні знаходилися лікувально-виробничі майстерні, але з першого кварталу 2018 року воно перестало використовуватися. Також він відзначив, що при дотриманні санітарно-будівельних норм, розташування бюро судово-медичної експертизи в колишньому приміщенні майстерень не вплине на роботу психіатричної лікарні.

Василь Хвостак виказав переконання:

- Ми за те, щоб ефективно використовувати майно обласної ради на користь громади. Найголовніше й те, що викликає багато проблем, - розташування моргу в місті біля житлових будинків. Тому «переніс» бюро у вибране місце – вірне рішення. Все, що необхідно, щоб це було гідним закладом обласної ради з розвиненою інфраструктурою, я переконаний, що необхідно робити.  

Володимир Шинкаренко зазначив, що зміна розташування обласного бюро судово-медичної експертизи – надважливе питання для запоріжців, особливо для мешканців Шевченківського району міста.

- Запахи та інші побічні результати діяльності установи приводили до невдоволення громадян, які приходили на прийоми депутатів обласної ради, депутата Верховної Ради В’ячеслава Богуслаєва. На сьогоднішній день сумісними діями депутатів обласної ради це питання вирішено. Залишилися суто технічні питання по встановленню паркану, розмежування технологічних мереж. Питання остаточно вирішено сесією і ця будівля буде передана на баланс бюро судово-медичної експертизи для розміщення у ній моргу, лабораторій та іншого необхідного для роботи установи, - сказав Володимир Шинкаренко.

Владислав Марченко наголосив, що питання потребує якнайшвидшого вирішення й воно має господарський, майновий аспекти, що й призвело до необхідності знайти механізми для скорішої передачі майна з баланса на баланс.

- Під час засідання вдалося прийняти відповідні рішення та дати вказівки керівникам установ для термінового врегулювання питання. Хочу зазначити, що бюро матиме окремий в’їзд, будуть витримані всі необхідні санітарні та будівельні норми. Це нестандартне проектування, багато сучасних медичних норм необхідно врахувати, тому питання проектування не буде проходити просто, - зазначив Владислав Марченко.

Начальник Запорізького обласного бюро судово-медичної експертизи Анатолій Куртєв впевнений, що при переїзді у віддалений куточок міста, мешканці Шевченківського району відчують полегшення й мешканці сусідніх з бюро будинків будуть жити в кращих умовах.

- Дякуємо депутатам обласної ради, що вишукали для нас нове приміщення, яке знаходить поза жилими районами та відповідає усім нормам. На сьогоднішній момент ми на етапі передачі майна від одного власника іншому, - зауважив Анатолій Куртєв.

Начальник бюро судмедекспертизи умовно виокремив етапи подальшої роботи в цьому напрямку: передача приміщення з балансу на баланс, звернення до депутатів обласної ради щодо фінансування проектно-кошторисної документації, розробка проектної документації, проведення ремонтних робіт, закупівля обладнання та початок роботи в оновленому форматі.

- Сподіваюся, що депутати допоможуть нам втілити в життя заплановане, адже ми маємо на меті вивести роботу на більш сучасний рівень. Судово-медична експертиза – це експертиза речових доказів, а речовими доказами можуть бути будь-які біологічні речовини. Як новий керівник, я планую розвивати установу в трьох напрямках: сучасний морг, який дозволить більш детально проводити судмедекпертизу, організація судово-токсикологічної лабораторії, відкриття ДНК експертизи. Якщо ми самі будемо проводити ДНК експертизи, то ми навіть зможемо самостійно заробляти на цьому, і з часом вийдемо на рівень, коли не потребуватимемо бюджетного фінансування, - переконаний Анатолій Куртєв.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
07.02.2019