Депутати обласної ради шукають можливості для підвищення ефективності розвитку спортивних шкіл регіону

Питанням вдосконалення мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл області займається спеціально створена робоча група, мета якої – визначення проблем обласних спортивних шкіл і формування пропозицій щодо їх  подальшого розвитку.

Одна з них – спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з футболу ФК «Металург». На виконання задач, поставлених перед робочою групою, школу відвідали депутати облради Роман Кузьменко та Ярослав Криль разом з фахівцями управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації. За словами директора СДЮШОР Віктора Жука, школа має добрі традиції, а її вихованці неодноразово перемагали у провідних турнірах, виводячи її до числа найкращих в Україні. Гравець клубу «Шахтар» Тарас Степаненко свого часу тренувався саме в СДЮШОР ФК «Металург». Педагоги спеціалізованої школи й сьогодні відкривають майбутніх зірок українського футболу, втім для успішного розвитку школа потребує покращення матеріально-технічної бази.

- 420 дітей сьогодні займаються в школі. За умов покращення матеріально-технічної бази ми можемо підготувати спортсменів високого рівня, адже діти хочуть займатися, футбол не втрачає популярності серед молоді, —поділився директор СДЮШОР Віктор Жук.

Школа отримує фінансову підтримку в рамках обласної програми, втім, коштів недостатньо для належного її утримання. Заробітні плати у педагогів – мінімальні, тренування проходять на орендованих полях, потребують ремонту роздягальні та душові кімнати.

Наразі, депутати запропонували школі підтримку у проведенні суботника, адже біля приміщення, де переодягаються юні спортсмени перед тренуванням на одному зі стадіонів, утворилося сміттєве звалище. Прибрати його – не складна справа, яка до того ж не потребує значного фінансування, достатньо лише ентузіазму й бажання, — переконані учасники виїзної наради. Надалі депутати планують розглянути можливість створення на базі школи комунального закладу.

- Ми хочемо ознайомитися з роботою спортивних шкіл області, вивчити їх можливості, матеріально-технічну базу та перспективи розвитку. У створенні комунальних закладів на базі спортивних шкіл є перспектива, це дозволить зробити більш ефективним розподіл бюджетних коштів. Але це складна й відповідальна справа, головна мета якої — розвиток спорту в області та можливості для виховання майбутніх чемпіонів, — переконаний депутат облради, голова робочої групи Роман Кузьменко.

За результатами перевірок робоча група підготує рекомендації щодо розвитку цієї та інших спортивних шкіл області. А поки, депутати продовжують знайомитися із мережею спортивних закладів. Того ж дня члени робочої групи відвідали ПНЗ "Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа "Динамо". Це база олімпійської підготовки в області, яка виховує спортсменів не тільки в обласному центрі, а й в Мелітополі, Дніпрорудному, Токмаку.
- Школа обласна, в нас працюють п'ять відділень: греко-римська боротьба, дзюдо, вільна боротьба, кікбоксинг та універсальний бій. За олімпійськими видами спорту наша школі - серед лідерів по Україні. На сьогодні по всій області у нас тренуються близько 230 дітей, — розказав директор  дитячо-юнацької спортивної школи, заслужений тренер України Олександр Коваленко.
Найближчим часом члени робочої групи планують відвідати ще близько 12 спортивних шкіл, в тому числі ті, які належать до комунальної власності обласної ради.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
10.04.2019