Депутатська підтримка: робоча група допомогла вирішити питання водопостачання жителям Широківської ОТГ

Жителі Широківської громади повинні стабільно отримувати якісну питну воду за адекватними тарифами. – Поставивши таку мету, члени робочої групи з вивчення питання доцільності передачі майна Північного групового водоводу зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області до комунальної власності територіальних громад Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, впродовж кількох місяців детально вивчали різні варіанти водопостачання.

Як нагадав під час сьогоднішнього засідання директор з виробництва та експлуатації КП «Водоканал» Руслан Бука, водоканал міста Запоріжжя, на балансі якого останніми роками знаходився цей відрізок водогону, з 2020 року не планує обслуговувати ці мережі, які фактично знаходяться поза межами міста Запоріжжя.

Зробивши ґрунтовні розрахунки, члени робочої групи дійшли висновку: залучати до надання цієї послуги КП «Облводоканал» економічно недоцільно. Адже на території Широківської громади існує КП «Благводсервіс», яке є ліцензіатом і сьогодні надає послуги з водопостачання.

- За умови передачі цілісного майнового комплексу на баланс комунального підприємства «Облводоканал», оптовий тариф на водопостачання зросте вдвічі – з 3,86 грн. за куб води, що її відпускає КП «Водоканал» до 7,10 грн./м3 – такий тариф встановлено для КП «Облводоканал». Плюс до цього обласний водоканал повинен буде облаштувати виробничу базу, придбати техніку та обзавестися товарно-матеріальним забезпеченням для обслуговування цієї території. Всі ці функції доцільніше виконувати вже створеному підприємству «Благоводсервіс Широківської громади», - висловив переконання генеральний директор КП «Облводоканал» Сергій Басанський, який впевнений: беручи воду напряму від КП «Водоканал», «Благоводсервіс» матиме конкурентні переваги.

Провівши роботу із громадськістю і керівництвом Широківської громади, голова робочої групи, депутат Запорізької обласної ради Людмила Любім зазначила:

- Головним дороговказом для нас є комфорт жителів і оптимальний тариф на воду. Тож, робоча група буде відстоювати доцільність передачі майна Північного групового водоводу до комунальної власності Широківської громади і рекомендувати голові обласної ради винести цей проєкт рішення на розгляд всього депутатського корпусу, - повідомила Людмила Любім. Вона щиро подякувала небайдужим жителям Широківської громади, які допомагали у прийнятті рішення, а також всім дотичним до цієї проблеми.

Як запевнив заступник голови Широківської ОТГ Дмитро Свіркін, керівництво громади сьогодні навіть не розглядає питання підвищення тарифу на водопостачання, розрахунки не ведуться.

У сьогоднішньому засіданні активну участь взяли депутати Запорізької обласної ради Дмитро Зотов, Роман Кузьменко, Дмитро Майстро. Конструктивне спілкування з членами Широківської громади і підготовлена основа для проєкту рішення про передачу майна Північного групового водоводу до комунальної власності Широківської сільської ради є підставою для припинення роботи діяльності робочої групи.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради 

 

 

Дата публікації: 
05.09.2019